Kullanım Hükümleri ve Koşulları

Hükümler

İşbu Kullanım Hükümleri; www.motobus.net adresinde kurulmuş hazırlanan uygulamalara, internet sayfalarına, içeriğe, ürünlere ve hizmetlere erişim ve kullanım ile ilgilidir.

LÜTFEN HİZMETLERE ERİŞMEDEN VE HİZMETLERİ KULLANMADAN ÖNCE BU HÜKÜMLERİ DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

BU HÜKÜMLERİ VE KOŞULLARI KABUL EDEREK MOTOBÜSAPP’IN TAŞIMACILIK VEYA LOJİSTİK HİZMETİ SAĞLAMADIĞINI YA DA TAŞIMACI OLARAK GÖREV YAPMADIĞINI VE TÜM BU TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK HİZMETLERİNİN MOTOBÜSAPP’IN VEYA HERHANGİ BİR BAĞLI KURUMUN ÇALIŞANI OLMAYAN BAĞIMSIZ ÜÇÜNCÜ ŞAHIS TARAFLARCA
SAĞLANDIĞINI KABUL ETMEKTESİNİZ.

Tarafınızca hizmetlerin erişimi ve kullanımının gerçekleştirilmiş olması halinde işbu hükümlerini kabul ettiğiniz varsayılmaktadır.

İşbu hükümlerini kabul etmiyorsanız hizmetlere erişemez ve hizmetleri kullanamazsınız.

Motobüsapp herhangi bir zamanda herhangi bir sebeple işbu hükümlerini ve hizmetlerini derhal sonlandırabilir, teklifleri durdurabilir ya da hizmetlere erişimi reddedebilir. Bazı hizmetlere belirli bir etkinlik, eylem veya tanıtım için ek hükümler koyabilir. Bu tür ek hükümler geçerli hizmetlerle bağlantılı olarak tarafınıza bildirilecektir. Ek hükümler; geçerli hizmetlerin kullanım amaçları doğrultusunda hükümlere ek olarak ve onların bir parçası olarak görülecektir. Ek hükümlere ilgili hizmetlerle bağlantılı bir anlaşmazlık durumunda işbu hükümlerinin önüne geçer.

Motobüsapp zaman zaman hizmetlerle ilgili hükümleri değiştirebilir. Değişiklikler, Motobüsapp’ın bu tür güncellenmiş hükümleri veya geçerli hizmetlerle ilgili değiştirilmiş ya da eklenmiş hükümleri bildirmesi üzerine yürürlüğe girer. Bu tür bir bildirimden sonra hizmetlere erişime veya hizmetlerin kullanımına devam etmeniz, değiştirilmiş ya da eklenmiş hükümlerle bağlı kalmayı kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Geçerli hizmetlerle ilgili kişisel bilgilerin toplanması ve kullanımı Motobüsapp’ın bu adresteki Gizlilik Politikasında belirtildiği şekildedir.

Sizin ve üçüncü şahıs sağlayıcının içinde bulunduğu herhangi bir şikayet, tartışma, anlaşmazlık ve trafik kazası gerçekleşmesi durumunda; Motobüsapp’ta bulunan bilgiler ya da veriler şikayetin, tartışmanın, anlaşmazlığın ya da kazanın çözülebilmesi için eğer gerekliyse emniyet, hukuki merciler ve/veya sigorta verene verilecektir.

Hizmetler

Bağımsız üçüncü şahıs taşımacılık sağlayıcıları ve bağımsız üçüncü şahıs lojistik sağlayıcılarıyla taşımacılık ve/veya lojistik hizmetleri ayarlamak ve planlamak için, kullanıcıların Motobüsapp mobil uygulamalarına veya internet sayfalarına erişmesini sağlayan bir teknoloji platformu oluşturur.

Hizmetler, sadece sizin kişisel kullanımınıza sunulur ve ticari amaçla kullanılamaz.

Lisans

İşbu hükümleri kabulünüze bağlı olarak sadece hizmetlerden faydalanma amacıyla kullandığınız kişisel cihazınızda uygulamalara erişim ve kullanım; hizmetler aracılığıyla mevcut kılınan içerik, bilgi ve ilgili malzemelere sadece kişisel olup ticari olmayan erişim ve kullanım amacıyla kullanılmaktadır.

Kısıtlamalar

Hizmetlerin herhangi bir bölümünden telif hakkını, ticari markayı veya diğer müseccel bildirileri kaldırma, Motobüsapp tarafından açıkça belirtilmediği müddetçe; hizmetlere bağlı yeniden üretim, değiştirme veya türev ürün hazırlama, dağıtma, lisans verme, kiralama, satma, yeniden satma, devretme, kamuya açma, kamuya sağlama, yayınlama veya diğer şekillerde hizmetleri kötüye kullanma; yürürlükteki kanunların izin verdiği ölçü dışında hizmetleri kaynak koda dönüştürme, ters mühendislik yapma veya parçalara ayırma; hizmetlerin herhangi bir parçasını eşleştirme, ikizleme veya çerçeveleme; kazıma, endeksleme, araştırma veya diğer bir şekilde veri madenciliği işlemi amacıyla veya hizmetlerin çalışmasına ya da işlevine aşırı derecede yükleme yapan veya engelleyen herhangi bir program veya kod başlatma ya da kullanma; hizmetlere, ilgili sistemlere veya ağlara yetkisiz erişim sağlama veya bozma girişimine kesinlikle izin verilmez.

Hizmetlerin Sağlanması

Hizmetlerin herhangi bir kısmının, Motobüsapp’ın taşımacılık ve lojistikle ilgili çeşitli markaları talep seçeneklerinin altına dahil edilebileceğini kabul etmektesiniz. Yine bazı Motobüsapp iştirakleri ve bağlı kuruluşlar; taşımacılık ağı şirketi sürücüleri, taşımacılık sözleşmesi iznine veya benzer taşımacılık izinlerine, yetkilerine ya da lisanslarına sahip olanlar dâhil, bağımsız üçüncü şahıs sağlayıcıların hizmetlerinin de talep seçeneklerine dahil edilebileceğini kabul etmektesiniz.

Motobüsapp’ın sahibi olduğu mobil uygulamayı kullanabilmek için öncelikle Android veya iOS işletim sistemli cep telefonu kullanmanız gerekmektedir.

Motobüsapp uygulamasına üye olurken TÜRKİYE CUMHURİYETİ VERGİ DAİRESİ, KARA YOLLARI TRAFİK MEVZUATI, SGK, İLGİLİ MESLEK ODASI vs gerekli tüm resmi, vakıfların istediği ve ticaret yapabilmek adına gerekli evraklarınızın olduğu, geçerlilik süresinin bitmediğini biter ise yenile yapacağınızı beyan ve kabul etmektesiniz. Eğer Resmi olarak kuryelik ve yolcu taşımacılığı yapmanıza engel eksik evrak, vergi kaydı, ehliyet ve kamu ve dernek, meslek odasından olması gereken bir evrakınızda eksiklik var ise üye olmadan eksikliklerinizi tamamlamanız gerekmekte olup, herhangi bir sorun denetim uyuşmazlıkta eksik evraklarınız var ise yalan beyanda bulunmuş olursunuz.

Üçüncü Şahıs Hizmetleri ve İçerik

Hizmetler, (reklam dâhil) Motobüsapp’ın kontrolünde olmayan üçüncü şahıs hizmetleri ve içeriğiyle ilgili olarak mevcut kılınabilir veya erişim sağlanabilir. Farklı kullanım hükümlerinin ve gizlilik politikalarının, üçüncü şahıs hizmetleri ve içeriğini kullanmanız durumunda da geçerli olduğunu kabul etmektesiniz. Motobüsapp  bu tür üçüncü şahıs hizmetlerini ve içeriğini desteklemez ve hiçbir şekilde üçüncü şahıs sağlayıcılarının ürünlerinden veya hizmetlerinden sorumlu ya da yükümlü tutulamaz. Hizmetlere Apple İOS, Android tarafından geliştirilen Uygulamaları kullanarak erişirseniz Apple Inc., Google, Inc., ve/veya uluslararası bağlı kuruluşları da bu sözleşmede üçüncü şahıs hak sahipleri olur. Bu üçüncü şahıs hak sahipleri, bu sözleşmede taraf değildir ve herhangi bir şekilde hizmetlerin sağlanmasından veya desteklenmesinden sorumlu tutulamazlar. Bu cihazları kullanarak hizmetlere erişiminiz üçüncü taraf hak sahibinin hizmet hükümlerinde belirtilen hükümlere tabidir.

Mülkiyet

Hizmetler ve belirtilen haklar Motobüsapp mülkiyetindedir ve öyle kalacaktır. Bu hükümler ve sizin hizmet kullanımınız size Motobüsapp  hizmetleri ile ilgili hakları, Motobüsapp şirket adlarını, logolarını, ürün ve hizmet adlarını, marka adlarını ya da hizmet markalarını kullanma veya referans gösterme haklarını asla vermez.

Hizmetleri Kullanımınız

Kullanıcı Hesapları

Hizmetlerden birçok açıdan yararlanmak için etkin bir kişisel kullanıcı hizmet hesabına kaydolmanız ve kullanmanız gereklidir. Bir hesaba sahip olmak için en az 18 yaşında olmalısınız. Hesap açarken adınız, soyadınız, adresiniz, cep telefonu numaranız ve yaşınız gibi bazı kişisel bilgiler vermeniz gerekmektedir. Hesabınızda doğru, tam ve güncel bilgiler olacağını kabul etmektesiniz. Hesabınızda gerçekleşen tüm eylemlerden siz sorumlusunuz ve hesabınızdaki kullanıcı adınızı ve şifrenizi her zaman güvenli ve gizli tutacağınızı kabul etmektesiniz. Motobüsapp  tarafından yazılı olarak izin verilmediği sürece sadece bir hesaba sahip olabilirsiniz.

Motobüsapp sürücüsü olmak isteyen kullanıcılarımız istenen evrakları dilerlerse uygulama üzerinden kendileri yükleyebilir veya Whatsapp hattımız üzerinden tarafımıza iletebilirler. Evraklarını ileten sürücü adaylarımızın evrakları onaylandığı takdirde profilleri herhangi bir uygulama kullanım bedeli veya aktivasyon ücreti talep edilmeden oluşturulur. Profilleri oluşturulan araçlı kuryelerimizin talep karşılayabilmeleri için cüzdan bakiyelerine minumum 400 TL; motorlu kuryelerimizin cüzdan bakiyelerine minimum 300 TL; yaya ve bisikletli kuryelerimizin ise cüzdan bakiyelerine minimum 250 TL yükleme yapmaları gerekmektedir. Kuryeler cüzdan bakiyelerine yükledikleri tutarın ilk yükleme yaptıkları gün baz alınarak 14 gün içerisinde herhangi bir talep karşılanmaması, uygulama tarafından komisyon tutarı düşülmemesi ve cüzdan bakiyeleri tutarı için tarafımıza iade faturası iletmeleri halinde iadesini alabilmektedirler.

Kullanıcı Olma Koşulları

Hizmet, 18 yaşın altındaki kişilerin kullanımına sunulmaz. Hesabınızı kullanmaları için üçüncü şahıslara yetki veremezsiniz ve tarafınızca eşlik edilmediği sürece 18 yaşın altındakilerin üçüncü şahıs sağlayıcılardan taşımacılık veya lojistik hizmeti almasına izin veremezsiniz. Başka şahıslara ve kurumlara hesabınızı atayamaz veya devredemezsiniz. Hizmetleri kullanırken yürürlükteki tüm kanunlara uyacağınızı kabul etmektesiniz ve hizmetleri sadece yasal amaçlarla kullanabilirsiniz (örn. yasal olmayan ve tehlikeli maddelerin taşınmasını isteyemezsiniz) Hizmetleri kullanırken üçüncü şahıs sağlayıcılarda veya diğer şahıslarda rahatsızlığa, kızgınlığa, uygunsuz durumlara veya mal zararına sebep olamazsınız. Bazı durumlarda hizmetlere erişiminiz ve hizmetleri kullanımınız için kimlik doğrulaması sorulabilir. Kimlik kanıtı göstermeyi reddetmeniz durumunda hizmetlere erişiminizin ve hizmetleri kullanımınızın engellenebileceğini kabul etmektesiniz.

Mesaj Gönderme

Bir hesap oluşturunca hizmetlerin, hizmetleri kullanmanızın normal bir iş faaliyeti parçası olarak size bilgilendirme mesajı (SMS) gönderebileceğini kabul etmektesiniz. destek@motobus.net adresine, mesajları aldığınız mobil cihazın telefon numarasıyla birlikte artık bu tür mesajları almak istemediğinizi belirten bir e-posta göndererek her zaman Motobüsapp metin mesajlarını (SMS) almaktan vazgeçebilirsiniz. Metin mesajlarını (SMS) almaktan vazgeçmenizin hizmetleri kullanımınızı etkileyebileceğini kabul etmektesiniz.

Kullanıcının Sağladığı İçerik

Motobüsapp kendi takdirine bağlı olarak, zaman zaman hizmetlerle ilgili yorum ve geri bildirim, destek isteklerinin kabulüyle rekabet ve promosyon girişlerinin teslimi dâhil metin, ses ve/veya görüntü şeklindeki içerik ve bilgileri (Kullanıcı İçeriği) hizmetler aracılığıyla sunmanıza, yüklemenize, yayınlamanıza ya da Motobüsapp’a sağlamanıza izin verebilir. Tarafınızca sağlanan Kullanıcı İçeriği size aittir. Ancak Motobüsapp’a Kullanıcı İçeriği sağlayarak Motobüsapp’a alt lisans verme, kullanma, kopyalama, değiştirme, ikincil ürünler oluşturma, dağıtma, kamuya açma, kamu önünde uygulamayla tüm biçimlerde ve (Hizmetlerle, Motobüsapp’ın işiyle, üçüncü şahısların iş alanlarıyla ve hizmetleriyle ilgili)
bilinen tüm dağıtım kanallarında size bildirmeden ve izninizi almadan size, başka şahıslara veya kuruluşlara ödeme yapmaksızın her şekilde kullanma hakkıyla birlikte süresiz, geri alınamaz, devredilebilir, telifsiz lisans vermektesiniz.

Tüm Kullanıcı İçeriğinin tek ve yegâne sahibi olduğunuzu veya yukarıda belirtildiği şekilde Motobüsapp’a Kullanıcı İçeriğinin lisansını vermek için gerekli tüm haklara, lisanlara, izinlere ve feragatlere sahip olduğunuzu; ne Kullanıcı İçeriğini kullanmanız, sunmanız, yüklemeniz, yayımlamanız veya herhangi bir şekilde mevcut kılmanız ne de Motobüsapp’ın izin verildiği şekilde Kullanıcı İçeriğini kullanmasının üçüncü şahısların fikri mülkiyet hakkını, mülkiyet hakkını, kamusallık veya gizlilik hakkını ihlâl etmeyeceğini, uygunsuz kılmayacağını veya yürürlükteki kanun ve düzenlemelerin ihlâliyle sonuçlanmayacağını beyan ve garanti etmektesiniz.

İftira niteliğinde, karalayıcı, nefret dolu, şiddet içeren, müstehcen, pornografik, kanundışı veya herhangi bir şekilde saldırgan Kullanıcı İçeriği vermeyeceğinizi kabul etmektesiniz. Motobüsapp  kendi takdirine bağlı olarak, bu tür bilgilerin kanun tarafından korunup korunmayacağına karar verir. Motobüsapp kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle, size bildirmeden Kullanıcı İçeriğini inceleyebilir, gözlemleyebilir veya kaldırabilir ancak bunu yapmakla yükümlü değildir. Bağımsız üçüncü şahıs taşımacılık sağlayıcıları ve bağımsız üçüncü şahıs lojistik sağlayıcıları için hizmet kullanımı koşulları:

 1.  Kullanıcılar haftada en az üç defa aktif olarak çalışmak zorunda oldukları kuralını bildiklerini ve bu kurala uygun davranacaklarını beyan ve taahhüt etmişlerdir. Aksi durumda sistemi kapatıp üyeliği iptal etme hakkımızı saklı tutarız.
 2.  Kullanıcılar, hizmet alıcılarına güvenlik sertifikasına sahip kask, bone, maske, dizlik, eldiven, sırt koruma ve dirsek koruma sunulması gerektiği kuralını bildiklerini ve bu kurala uygun davranacaklarını beyan ve taahhüt etmişlerdir. Aksi durumda sistemi kapatıp üyeliği iptal etme hakkımızı saklı tutarız.
 3.  Kullanıcılar, sisteme üyelik sırasında beyan ettiği motosiklet dışında başka bir motosiklet kullanmamaları gerektiği kuralını bildiklerini ve bu kurala uygun davranacaklarını beyan ve taahhüt etmişlerdir. Aksi durumda sistemi kapatıp üyeliği iptal etme hakkımızı saklı tutarız.
 4.  Kullanıcıların üyeliği kişiye özel olup başkasına devredilemez veya kullandırılamaz. Kullanıcılar bu kuralı bildiklerini ve bu kurala uygun davranacaklarını beyan ve taahhüt etmişlerdir. Aksi durumda sistemi kapatıp üyeliği iptal etme hakkımızı saklı tutarız.
 5.  Otoyol, arabalı vapur, havalimanı ve otogara girişler yasaklanmıştır. Kullanıcılar bu kuralı bildiklerini ve bu kurala uygun davranacaklarını beyan ve taahhüt etmişlerdir. Aksi durumda sistemi kapatıp üyeliği iptal etme hakkımızı saklı tutarız.
 6.  Hız limitinin asla ihlal edilmemesi gerekmektedir. Kullanıcılar bu kuralı bildiklerini ve bu kurala uygun davranacaklarını beyan ve taahhüt etmişlerdir. Aksi durumda sistemi kapatıp üyeliği iptal etme hakkımızı saklı tutarız.
 7.  Kullanıcılar Motobüsapp uygulaması dışında asla yolcu ve paket taşımacılığı yapamayacakları kuralını bildiklerini ve bu kurala uygun davranacaklarını beyan ve taahhüt etmişlerdir. Aksi durumda sistemi kapatıp üyeliği iptal etme hakkımızı saklı tutarız.
 8.  Kullanıcılar, herhangi bir hizmet alıcısından telefon numarasının istenmesinin, alınmasının ve yine kendi numarasının hizmet alıcısına verilmesinin kesinlikle yasak olduğu kuralını bildiklerini ve bu kurala uygun davranacaklarını beyan ve taahhüt etmişlerdir. Aksi durumda sistemi kapatıp üyeliği iptal etme hakkımızı saklı tutarız.
 9.  Kullanıcılar, ekipman ve motosikletlerini temiz ile düzenli tutmayı beyan ve taahhüt etmişlerdir. Aksi durumda sistemi kapatıp üyeliği iptal etme hakkımızı saklı tutarız.
 10.  Kullanılan motosikletin lastikleri en az 2 yıllık olmalı ve diş kalınlığı minimum 1 mm olmalıdır. Kullanıcılar bu kuralı bildiklerini ve bu kurala uygun davranacaklarını beyan ve taahhüt etmişlerdir. Aksi durumda sistemi kapatıp üyeliği iptal etme hakkımızı saklı tutarız.
 11.  Tüm motosikletlerde sırt dayama (sissy bar) veya çanta (topcase) bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır. Kullanıcılar bu kuralı bildiklerini ve bu kurala uygun davranacaklarını beyan ve taahhüt etmişlerdir. Aksi durumda sistemi kapatıp üyeliği iptal etme hakkımızı saklı tutarız.

Ağ Erişimi ve Cihazlar

Hizmetleri kullanmak için gerekli olan veri ağı erişimini sağlamaktan siz sorumlusunuz. Kablosuz internet erişimi olan bir cihazdan hizmetlere erişirseniz veya hizmetleri kullanırsanız mobil ağ veriniz kullanılabilir, mesajlaşma tarifeleri ve ücretleri uygulanabilir. Hizmetlerin ve Uygulamaların erişimi ve kullanımı için gerekli olan uygun yazılım ve cihazlarla güncellemeleri sağlamak ve güncel tutmak sizin sorumluluğunuzdadır. Motobüsapp  hizmetlerin ve herhangi bir kısmının belirli bir yazılım ve cihazla çalışacağını garanti etmez. Hizmetler, internet ve elektronik iletişim kullanımına bağlı olarak arızalara ve gecikmelere maruz kalabilir.

Ödeme

Üçüncü şahıs sağlayıcılardan aldığınız hizmetler ve mallar için ücretlendirileceğinizi kabul etmektesiniz.

Hizmetleri kullanımınızla elde ettiğiniz hizmetleri veya malları aldıktan sonra, üçüncü şahıs sağlayıcıya nakit ve doğrudan ödeme yapacaksınız. Ücretlere, uygulanabilir vergiler dâhil olacaktır. Tarafınızca ödenen ücretler, Motobüsapp aksini belirtmedikçe nihaidir ve geri ödenmez. Üçüncü şahıs sağlayıcıdan hizmetleri ve malları aldığınız sırada, aldığınız hizmetler ve mallar için daha düşük ücret talep etme hakkınız bulunmamaktadır. Tüm ücretler, üçüncü şahıs sağlayıcıya nakit ve derhal ödenmelidir.

Motobüsapp kendi takdirine bağlı olarak hizmetlerin kullanımıyla elde edilen hizmetlerin ve malların tümünü veya bir kısmını ücretlendirme, ücreti kaldırma veya değiştirme hakkını saklı tutar. Bazı coğrafik bölgelerde, fazla talep olduğu zamanlarda ücretlerin büyük oranda artabileceğini kabul ve beyan etmektesiniz. Motobüsapp zaman zaman bazı kullanıcılara, hizmetlerin kullanımıyla elde edilen aynı ya da benzer hizmet veya mallar için farklı fiyat miktarı belirten promosyon teklifleri ve indirimleri sunabilir. Bu promosyon teklifleri ve indirimleri size sağlanmadıysa hizmetleri kullanımınızla ve size uygulanan ücretlerle ilgisi yoktur. Üçüncü şahıs sağlayıcının varış zamanından önce herhangi bir zamanda, üçüncü şahıs sağlayıcıdan hizmet veya mal alma isteğinizi iptal edebilirsiniz ancak bu durumda, iptal etme
bedeli uygulanır.

Bu ödeme yapısı, üçüncü şahıs sağlayıcının sağladığı hizmetlerin ve malların bedelini tamamen karşılamasını amaçlar. Uygulama ile talep edilen taşımacılık hizmetleri dışında Motobüsapp ödemenizin hiçbir kısmını üçüncü şahıs sağlayıcıya bahşiş veya ikramiye olarak vermez. Hizmet aracılığıyla elde edilen hizmetleri ve malları size sağlayan üçüncü şahıs sağlayıcıya bahşiş olarak ek ödeme yapmakta özgür olduğunuzu ancak buna zorunlu olmadığınızı kabul ve beyan etmektesiniz. Bahşiş verme isteğe bağlıdır. Hizmet aracılığıyla elde edilen hizmetleri ve malları aldıktan sonra, üçüncü şahıs sağlayıcı hakkında deneyiminizi puanlama ve geri bildirim bırakma şansınız olacaktır.

Tamir veya Temizlik Bedeli

Hesabınıza ait hizmetin kullanımından doğan üçüncü şahıs sağlayıcı araçlarına ve malına normal yıpranma, aşınma ve kirlenmenin ötesinde verilen hasarın ya da gerekli temizliğin bedelinden siz sorumlu olacaksınız.

İade

Uygulamaya yüklenen cüzdan bakiyeleri, uygulama kullanım ücretleri Motobüsapp’ın resmi hesabına yatırıldığı gün baz alınarak 14 gün içinde (on dört gün) firmamıza İADE FATURASI kesmeniz ile mümkün olup, iade faturası kesmeyen hiçbir üyeye iade yapılmaz.

Bu Sözleşmede/bilgilendirmede Üyelerin vergi mükellefi oldukları ve iade faturası kesmeleri için hiçbir eksikleri olmadığı beyan edilmektedir

İade faturası kesilmediği taktirde iadenin gerçekleştirilemeyeceğini üyeler/kullanıcılar tarafından kabul edilmektedir.

Feragatler; Sorumluluğun Sınırlanması; Teminat.

FERAGAT: HİZMETLER BU ŞEKİLDE VE OLDUĞU GİBİ SAĞLANIR.

Motobüsapp  İMA EDİLEN PAZARLANABİLİRLİK GÜVENCELERİ DÂHİL, BELİRLİ BİR AMACA UYGUN OLAN BU HÜKÜMLERDE AÇIKÇA BELİRTİLMEYEN AÇIK, İMA EDİLEN VEYA KANUNİ TÜM İFADELERİ VE İZİNLERİ REDDEDER.

Motobüsapp  AYRICA, HİZMETLERİN KULLANIMIYLA ELDE EDİLEN HİZMETİN, HERHANGİ BİR HİZMETİN VEYA MALIN GÜVENİLİRLİĞİNİ, DAKİKLİĞİNİ, KALİTESİNİ, UYGUNLUĞUNU VEYA MEVCUDİYETİNİ YA DA HİZMETİN
KESİNTİSİZ VE HATASIZ OLACAĞINI İFADE ETMEZ, KEFİL OLMAZ YA DA  GARANTİ ETMEZ.

Motobüsapp  ÜÇÜNCÜ ŞAHIS SAĞLAYICILARIN KALİTESİNİ, UYGUNLUĞUNU, GÜVENLİĞİNİ VEYA YETENEĞİNİ GARANTİ ETMEZ. HİZMETLERİ VEYA ONLARLA BAĞLANTILI OLARAK TALEP EDİLEN HERHANGİ BİR HİZMETİ YA DA MALI KULLANIMINIZDAN DOĞACAK TÜM RİSKİN SİZE AİT OLACAĞINI KABUL ETMEKTESİNİZ.

SORUMLULUĞUN SINIRLANMASI.

Motobüsapp BU TÜR HASARLARIN OLMA OLASILIĞINA KARŞI UYARMIŞ OLSA BİLE HİZMETLERİN KULLANIMIYLA BAĞLANTILI VEYA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE BUNUN SONUCU OLAN KÂR KAYBI, VERİ KAYBI, KİŞİSEL
YARALANMA VE MAL HASARI DÂHİL HİÇBİR DOLAYLI, TESADÜFİ, HUSUSİ, EMSAL NİTELİĞİNDE, CEZA GEREKTİREN VE MADDİ VE MANEVİ SONUCU OLAN HASARLARDAN YÜKÜMLÜ DEĞİLDİR.

MOTOBÜSAPP HİZMETLERİ KULLANIMINIZ, HİZMETLERLE ALÂKANIZ YA DA HİZMETLERE ERİŞİMİNİZİN VEYA KULLANIMINIZIN AKSAMASINDAN, SİZİNLE ÜÇÜNCÜ ŞAHIS SAĞLAYICI ARASINDAKİ HERHANGİ BİR İŞLEM YA DA
İLİŞKİDEN, MOTOBÜSAPP’IN MAKUL KONTROLÜNÜN DIŞINDAKİ SEBEPLERDEN KAYNAKLANAN PERFORMANS GECİKMELERİNDEN YA DA BAŞARISIZLIKLARINDAN MOTOBÜSAPP YÜKÜMLÜ DEĞİLDİR.

MOTOBÜSAPP’IN HİZMETLERLE İLGİLİ TÜM HASAR, KAYIP VE HUKUKİ SEBEPLER İÇİN SİZE KARŞI HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜĞÜ BULUNMAMAKTADIR.

MOTOBÜSAPP HİZMETLERİNİ ÜÇÜNCÜ ŞAHIS SAĞLAYICILARDAN TAŞIMACILIK, MAL VEYA LOJİSTİK HİZMETLERİ TALEP ETMEK VE PLANLAMAK İÇİN KULLANABİLİRSİNİZ ANCAK MOTOBÜSAPP’IN İŞBU HÜKÜMLERDE AÇIKÇA
BELİRTİLENLER DIŞINDA, ÜÇÜNCÜ ŞAHIS SAĞLAYICILAR TARAFINDAN VERİLEN TAŞIMACILIK, MAL VEYA LOJİSTİK HİZMETLERİ İÇİN SİZE KARŞI HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜĞÜ BULUNMADIĞINI KABUL ETMEKTESİNİZ.

İŞBU BÖLÜMDEKİ SINIRLAMALAR VE FERAGAT, BİR MÜŞTERİ (KULLANICI) OLARAK, YÜRÜRLÜKTEKİ MEVZUATTAN KAYNAKLANAN HAKLARINIZI DEĞİŞTİRMEYİ VEYA YÜKÜMLÜLÜĞÜ KISITLAMAYI AMAÇLAMAZ.

Teminat

Hizmetlerin kullanımıyla elde edilen hizmetler veya mallarda; işbu hükümlerin herhangi birinin çiğnenmesi veya ihlali, Motobüsapp’ın kullanıcı içeriğini kullanması, üçüncü şahıs sağlayıcılar dâhil herhangi bir üçüncü şahsın haklarının ihlâlinden kaynaklanan veya onlarla ilgili olan iddialar, talepler, kayıplar, yükümlülükler ve (yargılama giderleri ve vekalet ücreti dâhil) harcamalar ile ilgili olarak Motobüsapp’a yetkililerine, yöneticilerine, çalışanlarına ve temsilcilerinin sorumluluk yüklemeyeceğinizi temin etmektesiniz.

Uygulanacak Hukuk

Aksi belirlenmediği takdirde işbu hükümlerden kaynaklanan hukuki ihtilaflarda, T.C. Mevzuatı uygulanacaktır. Hukuki uyuşmazlıklarda ve/veya arabuluculuk yolunda İZMİR Mahkemeleri, İcra Daireleri ve Arabuluculuk Bürosu yetkilidir.

Diğer Hükümler

Telif Hakkı İhlali İddiaları.

Telif hakkı ihlali iddiaları, Motobüsapp’ın atanmış temsilcisine gönderilmelidir. Belirlenmiş adres ve ek bilgi için Motobüsapp’ın https://motobus.net adresindeki sayfasını ziyaret ediniz.

Bildirim

Motobüsapp’ın  hizmetler üzerinden genel bir bildirim olarak, e-posta adresinize e-posta göndererek veya hesabınızda belirtilen ikamet adresine yazılı tebliğ göndererek bildirimde bulunabilir. Motobüsapp’ın yukarıda yazılı olan adresi resmi tebligat adresidir.

Genel

İşbu hükümleri, Motobüsapp’ın yazılı onayı olmaksızın bir bütündür. Herhangi bir parçasını temlik veya devir edemezsiniz. Motobüsapp’a iştirak veya bağlı kuruluşa, Motobüsapp’ın net varlığını, işini veya varlıklarını devralana ya da şirket birleşmesi yoluyla halef durumunda olana da işbu hükümleri bir bütün olarak veya herhangi bir parçasını temlik veya devretme onayını vermektesiniz.

Siz (Kullanıcı) Motobüsapp veya herhangi bir üçüncü şahıs sağlayıcı arasında, sizle Motobüsapp arasındaki anlaşmadan ya da hizmetlerin kullanımından doğan ortak teşebbüs, ortaklık, istihdam veya temsilcilik ilişkisi bulunmaz.

Bu hükümlerin herhangi bir bölümü, bütünüyle ya da kısmi olarak herhangi bir kanuna göre kanun dışı, geçersiz veya uygulanamaz bulunursa; bu hüküm ya da hükmün kısmı o ölçüde bu düzenlemenin parçası olmaktan çıkacaktır. Ancak düzenlemenin geri kalanının kanuniliği, geçerliliği ve uygulanabilirliği etkilenmeyecektir. Bu durumda taraflar kanun dışı, geçersiz veya uygulanamaz olan bölümü mümkün olan en hızlı ve uygun şekilde bu düzenlemenin içeriğine ve amacına uygun olan başka bir kanuni, geçerli ve uygulanabilir bir hükümle veya bölümle değiştirebilir.

İşbu hükümler, tarafların bu düzenlemenin ana fikri hakkında karşılıklı olarak anlaştıkları ve hükme bağladıkları sonucunu doğurur ve varsa taraflar arasındaki önceki düzenlemelerin ve/veya sorumlulukların yerine geçer ve onları hükümsüz kılar.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.